Czym jest Program Erasmus+?

Program Erasmus powstał w 1987 roku jako program wymiany studentów. Mimo że jego zasięg i cele poszerzały się w kolejnych latach, główna idea pozostaje ta sama: rozwijanie międzynarodowej współpracy między uczelniami. Nazwa Erasmus nawiązuje do imienia holenderskiego filozofa i teologa, humanisty, Erazma z Rotterdamu (1466-1536). Nie bez przyczyny. Erazm, jak inni wybitni ludzie renesansu, kształcił się w wielu uczelniach w różnych krajach Europy, a jego poglądy na edukację przesycone były głębokim humanizmem.

Erasmus jest programem dla uczelni, ich studentów i pracowników. Wspiera międzynarodową współpracę szkół wyższych, umożliwia wyjazdy studentów za granicę na część studiów i praktykę, promuje mobilność pracowników uczelni, stwarza uczelniom liczne możliwości udziału w projektach wraz z partnerami zagranicznymi. W niektórych jego akcjach mogą uczestniczyć również inne instytucje, organizacje lub przedsiębiorstwa, które współpracują ze szkołami wyższymi.

Program Erasmus („Uczenie się przez całe życie” – 2007-2013) oraz nowy Erasmus+ (2014-2020) umożliwiają studentom wyjazdy stypendialne w celu studiowania, bądź odbycia praktyki na terenie całej Unii Europejskiej.

Źródło: Narodowa Agencja Programu Erasmus+

 

Jak wyjechać?

Ofertę wyjazdów zagranicznych oraz informacje na temat programu Erasmus/Erasmus+ oraz innych możliwości wymian znajdziesz:

Informacje dotyczące przebiegu rekrutacji, wraz z terminami znajdują się na stronie: http://www.bpz.uek.krakow.pl/zasady-rekrutacji.html.

Zajrzyj również na http://blogerasmus.pl/,  by dowiedzieć się, jak wyglądało życie i studia innych studentów na wymianie zagranicznej. Polub fanpage Blog Erasmus na Facebooku i bądź na bieżąco.

 

nike pegasus 89 maroon blue pink shoes black pants

Attachment Files: