Orientation Week jest to projekt mającym na celu integrację studentów zagranicznych oraz pomoc podczas ich pierwszych kroków na nowej uczelni. Przedsięwzięcie ma miejsce w ostatnim tygodniu września, kiedy to członkowie Erasmus Student Network wraz z nowo przybyłym Erasmusami uczestniczą w przygotowanych wcześniej wydarzeniach. Podczas Orientation Week studenci z zagranicy mają możliwość poznania naszej kultury i zwyczajów oraz wspólnie spędzenia wspaniałego czasu.

W tym roku OW odbyło się w dniach 23-26 września.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od spotkania organizacyjnego i sprzedaży tzw. Welcome Packów. Po oprowadzeniu studentów po kampusie wspólnie udaliśmy się na zwiedzanie żydowskiej części Krakowa –Kazimierza. Wieczór zakończył językowy tandem i karaoke, podczas którego Erasmusi mogli udowodnić swój muzyczny talent. Ku zdziwieniu wszystkich piosenki przez nich śpiewane brzmiały prawie tak dobrze jak w oryginale. Wieczór zakończył się wspólną imprezą Traffic Lights w Base.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od City Games. Studenci mogli poznać Kraków poprzez wspólna zabawę. Następnie mieli do wyboru 3 wydarzenia: Laserowy Paintball, Warsztaty Czekoladowe i Dom strachu. Każda z nich cieszyła się dużym zainteresowaniem, jednak najlepsze było wciąż przed nami.

Wieczorem tego dnia zaplanowaliśmy lot balonem i kolejną imprezę w klubie.

Trzeciego dnia studenci mogli pospać trochę dłużej i zregenerować siły, aby móc uczestniczyć w kolejnych przygotowanych przez nas wydarzeniach. Dzień rozpoczęliśmy od City Games. Popołudniu wszyscy razem udaliśmy się na rejs po Wiśle. Podziwianie uroków Krakowa oraz wyścigi łódkami zapewne długo pozostaną nam w pamięci. Ale to na wieczorne wyjście studenci nie mogli się doczekać już od rana. Atrakcją wieczoru było TramParty, o którym studenci mówią do dzisiaj!

Ostatni dzień rozpoczęliśmy od City Games oraz zwiedzania Kazimierza dla pozostałych grup studentów.

Wieczorem wszyscy spotkaliśmy się na Eurodinner, podczas którego studenci mogli zaprezentować nam zwyczaje oraz jedzenie typowe dla krajów, z których pochodzą. Również na naszych stolikach nie obyło się bez tradycyjnego, polskiego bigosu oraz smacznych i pachnących pierogów! Gdy już wszyscy byli najedzeni, mieliśmy okazję posłuchać koncertu bardzo utalentowanych dziewcząt. Wieczór upłynął w bardzo przyjaznej atmosferze, chociaż wszyscy byli już myślami gdzie indziej. Wszystko za sprawą porannego wyjazdu na Integration Camp!

Trochę nam przykro, że te dni minęły tak szybko, jednak jesteśmy dumne, że mogłyśmy przyczynić się do tak wspaniałego początku wspólnej drogi studentów programu Erasmus.

Nike Air Max 270