Sekcja ESN UEK została założona w 2003 roku dzięki wysiłkom Pani Katarzyny Urbaniec, która obecnie jest członkiem honorowym organizacji.

Jesteśmy sekcją lokalną, częścią międzynarodowej organizacji ESN AISBL. To jedna z największych organizacji na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz w całym Krakowie. ESN UEK tworzą niesamowici, młodzi ludzie, którzy pracują codziennie, aby wszyscy zagraniczni studenci mogli poczuć się jak w domu. Mamy około 85 aktywnych członków, którzy tworzą różne Grupy Robocze, takie jak PR, Social, Travel, Sport, Party. Grupa Tour de Cracow odpowiedzialna jest za wypełnienie czasu wszystkim studentom, którzy zapragną spędzić cudowny weekend w Krakowie. Blog ESN UEK pozwala Erasmusom podzielić się swoimi historiami z innymi studentami i czerpać wiedzę z ich doświadczenia.

Głównym celem wynikającym z naszej pracy jest zostanie jak najlepszymi gospodarzami dla studentów przebywających na wymianie, integracja z nimi, pomoc w codziennych problemach i przybliżanie polskiej kultury i tradycji.  Motto ESN "Students helping students" jest bardzo przestrzegane w naszej sekcji. Prawdę mówiąc istniejemy dla i przez studentów przebywających na wymianach, a także wspólnie tworzymy ESN UEK.

W grudniu 2013 i w marcu 2016 ESN UEK został nagrodzony tytułem ‘Section in the Spotlilight’.

Podczas AGM w Mediolanie zdobiliśmy także nagrodę STARlight, jako najlepsza sekcja w Europie w 2013 roku. Zarząd Stowarzyszenia ESN Polska 2013/2014 nagrodził naszą organizację tytułem najlepszej sekcji w Polsce.

 

W roku 2005 razem z pozostałymi sekcjami krakowskimi gościliśmy w naszym mieście największy międzynarodowy zjazd ESN – Annual General Meeting. W 2011 postanowiliśmy ponownie połączyć siły co zaowocowało tym, iż Central European Platform w tym roku odbył się właśnie w Krakowie. W czerwcu 2014 z sukcesem zorganizowaliśmy międzynarodowy zjazd ESN – Council of National Reprentatives. Obecnie przygotowujemy się do przeprowadzenia kolejnej dużej konferencji, którą będzie Council of National Delegates.

 

Zapraszamy do polubienia naszego fanpage, dzięki czemu będziecie Państwo na bieżąco z pracami organizacji.

nike fashion