Początek nowego semestru oznacza powrót do nauki, nowe wyzwania, ale dla nas to przede wszystkim czas powitania nowych studentów zagranicznych na naszej uczelni. Aby jeszcze przed rozpoczęciem zajęć umożliwić im szybką aklimatyzację w mieście oraz lepsze poznanie swoich nowych kolegów, po raz kolejny zorganizowaliśmy dla nich Orientation Week (na którego czele stanęli Monika Andrzejczak i Gabriel Hyodo) oraz Integration Camp (koordynowany przez Joannę Folwarczny oraz Karolinę Gwiżdż).

 

11.02.2019
Podczas pierwszego dnia Orientation Week Erasmusi odkrywali tajemnice Starego Miasta, a także świetnie bawili się podczas City Games. Uczestnicy dzielnie poradzili sobie z wszelkimi wyzwaniami i podczas rywalizacji, nawiązywali nowe przyjaźnie. Wieczorem czekały na nich gry i wyzwania podczas Let’s meet. Studenci zagraniczni śpiewali swoje ulubione piosenki na karaoke, brali udział w konkursach z nagrodami, a także wymieniali się upominkami przywiezionymi ze swoich krajów.

12.02.2019
Wtorek rozpoczęliśmy od General Meeting, gdzie przedstawiciele Biura Programów Zagranicznych przybliżali studentom z wymian ważne informacje dotyczące ich pobytu w Krakowie. Erasmusi dowiedzieli się również więcej o działalności ESN UEK oraz poznali kampus Uniwersytetu Ekonomicznego. Po południu natomiast czekały atrakcje takie jak lodowisko, Dom Strachów czy Escape Room. Na zakończenie dnia spotkaliśmy się wszyscy razem podczas Netflix & Fluo Party.

13.02.2019
Tego dnia studenci zagraniczni wybrali się na zwiedzanie miasta. Na żądnych wrażeń i sportowych emocji czekał mecz Bumberball, jak również laser paintball i kręgle. Wieczorem odbył się niezwykły Dinner in the dark, podczas którego Erasmusi mogli spojrzeć na świat z perspektywy osób niewidomych. Później odbyła się impreza w klimacie serialu „Friends”.

14.02.2019
Czwartek rozpoczęliśmy od podskoków w „Go jump”, a następnie odbyła się druga tura laser paintballu i kręgli. Wieczorem przybliżyliśmy naszym międzynarodowym studentom polskie tradycje i kulturę podczas Country Meeting: Poland, następnie kosztowaliśmy potraw z całego świata przygotowanych na nasz Eurodinner.

15.02-17.02.2019
Tydzień podsumował wyjazd na Integration Camp, który tym razem odbył się w Poroninie, niedaleko Zakopanego. Na studentów zagranicznych czekały tam gry i zabawy, dzięki którym mogli poznać się jeszcze lepiej, a także wiele innych atrakcji, takich jak polski obiad przy góralskiej muzyce na żywo, karaoke i jeszcze więcej integracji. Sobotę spędziliśmy w zimowej stolicy Polski, gdzie czekał nas wyjazd kolejką linową na Gubałówkę. Część grupy tego dnia wyszła także na baseny termalne, podczas gdy reszta bawiła się na Pub Quizie. Wieczorem wszyscy wskoczyli w wygodnie piżamy, ale oznaczało to wcale końca atrakcji - spotkaliśmy się jeszcze na Pyjama Party. W Niedzielę wróciliśmy do Krakowa, ze wspaniałymi wspomnieniami i u boku nowo poznanych przyjaciół, gotowi na wyzwania i przygody czekające na nas w trakcie najbliższych miesięcy!