Ubiegły rok, 2018, był zdecydowanie wyjątkowym czasem dla naszej sekcji. Dokładnie 15 lat temu, w listopadzie 2003 r., dzięki wysiłkom grupy wolontariuszy zmotywowanych do pomocy międzynarodowym studentom, założony został ESN UEK. Co więcej, świętowaliśmy także 20-lecie Programu Erasmus+ w Polsce oraz 20-lecie działalności ESN Polska. Aby uczcić te jubileusze, w dniach 19-24 listopada 2018 r. przygotowaliśmy cały tydzień atrakcji!

 

19.11.2018 - Spotkajmy się! Historia ESN UEK & Programu Erasmus+ w pigułce

Obchody rozpoczęliśmy od standu promocyjnego w poniedziałek. Na odwiedzających nas studentów czekało mnóstwo urodzinowych balonów, gorący popcorn, muzyka i atrakcyjne prezenty! Zainteresowani mieli również okazję dowiedzieć się więcej o Programie Erasmus+ oraz o naszych licznych projektach.

 

20.11.2018 - Country Meetings: Gruzja

Podczas drugiego dnia Obchodów 15-lecia ESN UEK & 20-lecia Programu Erasmus+ w Polsce spotkaliśmy się podczas kolejnego wydarzenia z serii Country Meetings. Tym razem, przy pomocy studentek z Gruzji, mieliśmy okazję poznać bliżej kraj, z którego pochodzą, gruzińską kulturę oraz ciekawe tradycje.

 

21.11.2018 - Panel dyskusyjny “Mobilność: szansa na rozwój”

Trzeciego dnia Obchodów 15-lecia ESN UEK & 20-lecia Programu Erasmus+ w Polsce spotkaliśmy się, aby porozmawiać o mobilności akademickiej. Uczestnicy panelu dyskusyjnego poruszyli zagadnienia dotyczące plusów i minusów wymian zagranicznych widziane z różnych perspektyw, zastanawiali się także nad sposobami i nowymi możliwościami promocji Programu Erasmus+ wśród społeczności Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

 

22.11.2018 - Re-Erasmus

W ramach Obchodów przygotowaliśmy także coś dla przyszłych beneficjentów Programu Erasmus+. Podczas spotkania z cyklu Re-Erasmus, mieli oni okazję spotkać osoby, które wróciły już z wymian zagranicznych i dowiedzieć się więcej o studiach oraz praktykach w Hiszpanii, Turcji oraz Francji.

 

23.11.2018 - Develop your career - warsztaty biznesowe

Następnego dnia odbyły się warsztaty, podczas których studenci lokalni oraz zagraniczni mieli okazję zdobyć nową wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu biznesu. Dzięki ekspertom z firmy AON Poland, uczestnicy dowiedzieli się więcej o budowaniu własnego wizerunku w mediach społecznościowych. Jesteśmy przekonani, że dzięki zdobytej wiedzy już wkrótce, bez żadnych problemów, podbiją rynek pracy!

 

24.11.2018 - Gala Jubileuszowa

Zwieńczeniem całego tygodnia Obchodów 15-lecia ESN UEK & 20-lecia Programu Erasmus+ w Polsce była Gala Jubileuszowa. Ten wyjątkowy wieczór stanowił doskonałą okazję do wspólnego spotkania dla wszystkich, którzy tworzyli ESN UEK na przestrzeni lat. Podczas świętowania dołączyły do nas również władze Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, przedstawiciele Biura Programów Zagranicznych UEK, Zarząd Stowarzyszenia ESN Polska, nasi przyjaciele z pozostałych krakowskich sekcji ESN oraz innych organizacji studenckich. To była naprawdę niezapomniana noc!