ESN UEK zawsze dokłada wszelkich starań, aby studenci zagraniczni czuli się w Krakowie jak w domu. Przygotowując liczne wydarzenia i koordynując projekty dbają o swoich zagranicznych przyjaciół, ale także pomagają studentom UEK zainteresowanym tematyką wymian. Kalendarz organizacji wypełniony jest po brzegi, jednak to nie wszystko! Nasi Członkowie aktywnie działają także poza poziomem lokalnym Erasmus Student Network i angażują się w prace Stowarzyszenia ESN Polska.

 

Wolontariusze tworzący ESN UEK aktywnie wspierają Komitety i Grupy tworzące ESN Polska. Ponadto, z przyjemnością informujemy, że jeden z naszych Członków - Radosław Łyko został wybrany na Przewodniczącego Stowarzyszenia ESN Polska, a Grzegorz Zamaryka z naszej sekcji, pełnił funkcję Koordynatora Ogólnopolskiego Projektu ESNcard. Reprezentanci ESN UEK uczestniczą także w zjazdach i szkoleniach organizowanych przez ESN Polska.

 

 

Gdzie można było nas spotkać podczas minionych miesięcy?

 
 

National Platform Warszawa 2018
W dniach 17-20.05.2018 odbyło się National Platform w Warszawie. Podczas zjazdu miejsce miały ważne dyskusje dotyczące przyszłości Stowarzyszenia, a także m.in. wybory nowego Zarządu ESN Polska. W wyniku głosowań, przewodniczącym Stowarzyszenia ESN Polska został Radosław Łyko (ESN UEK). To jednak nie koniec sukcesów naszej sekcji w trakcie tego wydarzenia. Podczas rozdania nagród Stars na Gali 20-lecia ESN Polska, ESN UEK zajęło I miejsce w kategorii "Najlepsze działania PR w social media". Nagrodę otrzymaliśmy za kampanię promocyjną zjazdu ESN UPGRADE Kraków 2017.

 


PR Summit Kraków 2018

W dniach 16-17.06.2018 odbył się PR Summit, który miał miejsce na Politechnice Krakowskiej. W wydarzeniu wzięło udział 27 osób z 18 sekcji. Zadaniem zjazdu była integracja oraz rozwój osób odpowiedzialnych za tematykę public relations w sekcjach tworzących Stowarzyszenie ESN Polska.

 


Business and Finance Conference Warszawa 2018

W dniach 08-09.09 odbyło się Business and Finance Conference Warszawa 2018. BFC to zjazd, podczas którego Członkowie Stowarzyszenia ESN Polska mogli wziąć udział w warsztatach pomagających zwiększyć wiedzę z zakresu finansów.

 


HR Summit Warszawa 2018

W dniach 22-23.09 odbył się HR Summit. To zjazd osób zajmujących się w sekcjach lokalnych obszarem zarządzania zasobami ludzkimi. Organizowany jest przez Komitet HR Stowarzyszenia ESN Polska.

 


Spotkanie Delegatów (SD) Toruń 2018

W dniach 19-21.10 odbyło się SD Toruń 2018. Spotkanie Delegatów to jeden ze zjazdów statutowych Stowarzyszenia ESN Polska, podczas którego Delegaci biorą udział w obradach, a także warsztatach, zwanych small sessions.

 


Zjazd Lokalnych Ambasadorów Mobilności Warszawa 2018
W dniach 26-28.10 odbył się Zjazd Lokalnych Ambasadorów Mobilności odpowiedzialnych za promowanie wymian zagranicznych oraz pomoc studentom ze swoich uczelni zainteresowanym mobilnością. Projekt organizowany jest w celach szkoleniowo-integracyjnych dla wszystkich Local Education Officerów działających w Polsce.

 


Ogólnopolski Kongres Dialogu Usystematyzowanego
Weekend 9-10 listopada kilkunastu Członków ESN UEK, wraz z przedstawicielami innych sekcji Stowarzyszenia ESN Polska, wzięło udział w Kongresie Dialogu Usystematyzowanego, który organizowany był przez Polską Radę Organizacji Młodzieżowych. Celem tego wydarzenia było wypracowanie 100 postulatów młodzieży na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Całość wydarzenia zakończył bankiet w Pałacu Kultury i Nauki.

 

 

Zjazd Lokalnych Koordynatorów SocialErasmus & ExchangeAbility Warszawa 2018
W dniach 10-11.11 odbył się zjazd przeznaczony dla lokalnych Koordynatorów projektów SocialErasmus oraz ExchangeAbility. Praca skupiała się nad omówieniem problemów Koordynatorów lokalnych, istocie oraz przyszłości obu projektów.

 


ESN UPGRADE Lublin 2018
W dniach 15-18.11 odbył się ESN UPGRADE Lublin 2018. ESN UPGRADE to ogólnopolski zjazd szkoleniowy Stowarzyszenia ESN Polska w tym semestrze zorganizowany przez sekcję ESN LUT. Członkowie naszej sekcji kształcili się na ścieżkach ”PR/IT”, ”Finansowo- Partnerskiej” oraz „Menadżersko- Organizacyjnej”.

 


National Platform Gdańsk 2018

W dniach 30.11-02.12 odbyło się National Platform Gdańsk 2018. NP to jeden z dwóch najważniejszych zjazdów statutowych Stowarzyszenia ESN Polska. Na zjeździe podejmowane były decyzje dotyczące losów Stowarzyszenia ESN Polska, a także sekcji lokalnych. Oprócz obrad, uczestnicy zjazdu wzięli udział w warsztatach zwanych small sessions.

 


DECOM Warszawa 2018

W dniach 08-09.12 odbył się DECOM - Discover Europe Coordinators Official Meeting. Zjazd został zorganizowany w celu omówienia systemu działania koordynatorów lokalnych projektu Discover Europe. Łączył w sobie zarówno szkolenia dla uczestników, jak i czas na wspólną integrację.

 


Debata o mobilności studentów w programie Erasmus+
7.12.2018 r. reprezentanci naszej sekcji wzięli udział w debacie z Narodową Agencją Programu Erasmus - Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji. Radosław Łyko poprowadził panel “Jak skutecznie promować mobilność Erasmus+ wśród studentów?”, natomiast nasza Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej (Małgorzata Zator) oraz Delegatka ESN UEK (Kamila Kosmala) przeprowadziły prezentację pod tytułem “Zakwaterowanie w miejscu studiowania/odbywania praktyki - czy to rzeczywiście problem?”. Były tam obecne również Agnieszka Hydzik i Agata Delekta, które aktywnie uczestniczyły w dyskusji!

 


Zjazd szkoleniowy ESN Polska & ELSA Poland
Inicjatywa ta miała na celu integrację dwóch dużych międzynarodowych organizacji. Uczestnicy reprezentujący Stowarzyszenie ESN Polska oraz ELSA Poland, w dniach 13-15.12.2018, wzięli wspólnie udział w szkoleniach dotyczących m.in. Design Thinking czy umiejętności miękkich. Był to także inspirujący czas wymiany dobrych praktyk i poznawania sposobów funkcjonowania obu organizacji.