MENTOR jest programem, którego celem jest pomoc przyjeżdżającym do Polski Erasmusom w zaaklimatyzowaniu się w kraju.

Każdemu studentowi zagranicznemu zostaje przydzielony Mentor (Buddy), który tej pomocy udziela. Współpraca opiera się na obopólnych korzyściach: Erasmus otrzymuje duże wsparcie w odnalezieniu się w polsko-krakowskiej rzeczywistości i biurokracji, natomiast Mentor ma możliwość szlifowania języków obcych, nawiązania przyjaźni oraz zdobycia cennych punktów pomocnych przy aplikowaniu na wymianę.

Rekrutacja do programu odbywa się dwa razy w roku - na początku semestru zimowego i letniego. Aby dowiedzieć się do kiedy, jak i gdzie należy aplikować na poszczególną "turę", polecamy śledzić fanpage ESN UEK na facebooku, gdzie pojawią się informacje o rozpoczętej rekrutacji. Zgłaszać się do programu należy za pośrednictwem specjalnej formatki, która została stworzona, aby usprawnić ten proces. Podczas każdej rekrutacji dbamy o to, aby zapewnić Erasmusom osoby za nich personalnie odpowiedzialne, dlatego też każdy ma przydzielonego z imienia i nazwiska Mentora, tak samo każdy Buddy posiada dane kontaktowe Erasmusa. Ponadto dysponujemy tzw. listą rezerwową, która jest skutecznym rozwiązaniem w razie wypowiedzenia uczestnictwa któregokolwiek z Mentorów.

Podsumowując, program MENTOR stanowi jeden z najbardziej "personalnych" projektów w obrębie ESNu, ponieważ skupia się na budowaniu relacji na linii ERASMUS - MENTOR.

 

nike dunk low white gray blue color chart Light Smoke Grey - Grailify