Discover Europe to największy ogólnoeuropejski konkurs fotograficzny organizowany przez Erasmus Student Network. To konkurs dedykowany dla młodych ludzi - pasjonatów i amatorów, osób otwartych i odważnych w swoich wyobrażeniach świata. Studenci z całej Europy mają szansę podzielić się własną wizją Starego Kontynentu, bo to właśnie on jest motywem przewodnim każdej edycji. Ważne jest, by pokazać unikalność i różnorodność tego, co otacza każdego z nas. Ukazać współczesne oblicze Europy nie po to, by dzielić, lecz, by nawiązać dialog międzykulturowy i otwierać nowe furtki przed aspirującymi fotografami z całego kontynentu.

 

Konkurs podzielony jest na trzy kategorie. Są to:

Citizen of Europe, której głównym tematem jesteśmy my – mieszkańcy Europy.
Discover Nature, czyli uchwycenie piękna przyrody kontynentu europejskiego.
Discover Architecture, to zatrzymanie w kadrze unikalnych miejsc, które skrywa w sobie Europa.

Główną ideą i misją konkursu jest przedstawienie problemów i własnej wizji Europy i miejsca, z którego się pochodzi. Wszystko po to, by móc stworzyć wspólnotę zbudowaną z zupełnie odrębnych społeczności.

 

Aby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się na platformie discovereurope.esn.pl oraz zgłosić swoje zdjęcia. Z wtróżnionych podczas etapu regionalnego prac wybierane jest 10% zdjęć które walczą o nagrody podczas etapu centralnego. Zwieńczeniem etapu centralnego jest uroczysta gala z wręczeniem nagród i wernisażem.

 

Przykładowe zwycięskie zdjęcia - Discover Europe 2018

CITIZEN OF EUROPE

I miejsce - Mateusz Wójtów - "Stary Smartfon i Morze"

POSTCARD FROM EUROPE

I miejsce - Emre Korhan Tuncer - "Just Windows"

SURPRISE ME, EUROPE

I miejsce - Nina Seroka - "Z Wizytą u Babci"

 

Zachęcamy do aktywnego uczestniczenia oraz śledzenia przebiegu konkursu na stronie internetowej projektu, fanpage'u na Facebooku oraz Instagramie Discover Europe!

Nike