Od lat przez ESN UEK na Uniwersytecie Ekonomicznym, prowadzony jest program MENTOR. Powstał on po to, by pomóc Erasmusom zaaklimatyzować się w Polsce. Program ma na celu wsparcie stypendystów szczególnie w pierwszych dniach, ale najczęściej trwa jeszcze długo po zakończeniu wymiany. Do zadań Mentora należy przede wszystkim odebranie Erasmusa z dworca lub z lotniska, pomoc w znalezieniu mieszkania czy zakupu biletu okresowego. Mentor to osoba, która pomaga Erasmusowi w dotarciu na kampus czy umówić wizytę do lekarza, ale także pokaże gdzie zjeść najlepszą zapiekankę lub gdzie są najlepsze imprezy.

Dlaczego warto aplikować? Będąc Mentorem, można poznać nowych znajomych z całej Europy i nie tylko, a także sprawdzić i polepszyć swoje umiejętności językowe. Są także dodatkowe punkty na wyjazdy zagraniczne i atmosfera Erasmusa bez opuszczania Krakowa :)

W tym semestrze program Mentor ma zupełnie nową formułę. W tej edycji, aby jak najlepiej dopasować zagranicznych studentów, do ich polskich opiekunów baza Mentorów będzie otwarta aż do połowy lutego. W tym czasie na bieżąco będziemy przydzielać Erasmusów, którzy niecierpliwie czekają na poznanie swoich opiekunów w Krakowie lub stwierdzą, że potrzebują Mentora dopiero po przyjeździe.

Wystarczy wypełnić formularz podany na stronie wydarzenia na Facebooku, w którym określamy preferencje, tak by jak najlepiej dopasować Mentora do zagranicznego podopiecznego.

Aplikacje będą przyjmowane do 31 stycznia, ale im wcześniej się zgłosicie, tym większa Wasza szansa na otrzymanie podopiecznego. 

Więcej informacji o Programie MENTOR:
http://uek.esn.pl/pl/mentor

Wszelkie pytania kierujemy na:
mentor.uek@esn.pl

Saldos - Entrega gratuita