Wakacje w pełni, nikt z nas jeszcze nie myśli o powrocie na uczelnię, ale studenci z wielu zagranicznych uniwersytetów z niecierpliwością odliczają dni do rozpoczęcia swojej przygody w Krakowie.
Aby pomóc Erasmusom zaaklimatyzować się w Polsce powstał program MENTOR, który ma na celu pomoc stypendystom w trakcie ich pierwszych dni w nowym miejscu, ale relacja polski student – zagraniczny podopieczny najczęściej trwa jeszcze długo po zakończeniu wymiany.

Kim jest Mentor?
To student UEK-u, który odbierze z dworca lub lotniska, pomoże kupić bilet okresowy, powie gdzie zjeść najlepszą zapiekankę, pomoże w dotarciu na kampus, pokaże Kościół Mariacki, a w razie potrzeby umówi wizytę u dentysty i pójdzie na imprezę.

Kto może zostać Mentorem?
Jeżeli studiujesz na UEK-u, jesteś otwarty na nowe znajomości, masz trochę wolnego czasu na przełomie września i października, a przede wszystkim chcesz się stać częścią przygody życia jednego z dwustu Erasmusów to jest to rola dla Ciebie.

Jak aplikować?
Wystarczy wypełnić krótki formularz, w którym określamy preferencje, co do kraju pochodzenia, płci i znajomości języków obcych, co pomoże w jak najlepszym dopasowaniu Mentora do zagranicznego podopiecznego.

Dlaczego warto?
Nie wyjeżdżając z Polski, można zawrzeć przyjaźnie z ludźmi z całego świata, podszkolić znajomość języków obcych w codziennych sytuacjach, poznać wyzwania jakie mają przed sobą studenci za granicą i spędzić czas w alternatywny sposób.

A gdzie możemy znaleźć ten formularz? Właśnie tutaj: http://bit.ly/2b47wZ5

Aplikujemy do 4 września, 23:45! 

Więcej informacji o Programie MENTOR:
http://esn.pl/pl/program-mentor

Masz pytania? Napisz na mentor.uek@esn.pl

Date: 
10/08/2016 to 10/09/2016